Jong geleerd is oud gedaan; met dit in het achterhoofd wil het kabinet actief burgerschap stimuleren bij de jeugd. Vanaf 2011 moeten alle leerlingen in het voortgezet onderwijs zich minimaal 48 uur (VMBO), 60 uur (Havo) en 72 uur (VWO) inzetten voor een maatschappelijke organisatie. Om dat te realiseren is de sector sport keihard nodig.
Want met ruim één miljoen vrijwilligers is de sport de grootste vrijwilligerssector in Nederland. Een sector bovendien die wat extra handen goed kan gebruiken. En sport spreekt leerlingen enorm aan. Het biedt ze de mogelijkheid zich in te zetten op een terrein of voor een organisatie waar ze wat mee hebben. De combinatie maatschappelijke stage en sport is dus snel gemaakt, maar de sportwereld moet de handschoen wel oppakken.
Diverse sportorganisaties waaronder Sportservice Noord-Holland en het Nederlands Instituut voor Sport en Bewegen (NISB) zagen direct kansen voor veel stageplaatsen in de sportsector. Het mes snijdt namelijk aan twee kanten. Voor sportverenigingen biedt de maatschappelijke stage extra handen bij de vele werkzaamheden op de club. En op de langere termijn zouden de stageplekken een antwoord kunnen zijn op het aanhoudende vrijwilligerstekort. De maatschappelijke stage in de sport is dus een buitenkansje, voor zowel scholen, sportorganisaties als leerlingen! De KV Huizen heeft zich aangemeld bij de vrijwilligerscentrale, de bemiddelaar bij het vinden van maatschappelijke stages bij de verschillende scholen.Het trainen van een team, helpen bij schoolkorfbal, of zelfs als bijrijder mee met het ophalen van oud papier, allemaal mogelijkheden om aan je maatschappelijke stage invulling te geven. Wil je meer weten, zoek me dan gerust op.